SR271A681KAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR271A681KAR
SR271A681KAR
Part Number
SR271A681KAR
Description
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL
Data sheet
SR271A681KAR.pdf
Delivery Services
SR271A681KAR
Comments
    SR271A681KAR Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleFormed Leads
    Capacitance680 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.300" (7.62mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.260" L x 0.150" W (6.60mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)0.250" (6.35mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C