SR291A331JAATR1
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR291A331JAATR1
SR291A331JAATR1
Part Number
SR291A331JAATR1
Description
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL
Data sheet
SR291A331JAATR1.pdf
Delivery Services
SR291A331JAATR1
Comments
    SR291A331JAATR1 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleFormed Leads
    Capacitance330 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.250" (6.35mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C