SR292A471KAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR292A471KAR
SR292A471KAR
Part Number
SR292A471KAR
Description
CAP CER 470PF 200V NP0 RADIAL
Data sheet
SR292A471KAR.pdf
Delivery Services
SR292A471KAR
Comments
    SR292A471KAR Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleFormed Leads
    Capacitance470 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.250" (6.35mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C