SR301A123JARTR1
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR301A123JARTR1
SR301A123JARTR1
Part Number
SR301A123JARTR1
Description
CAP CER 0.012UF 100V NP0 RADIAL
Data sheet
SR301A123JARTR1.pdf
Delivery Services
SR301A123JARTR1
Comments
    SR301A123JARTR1 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance0.012 µF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)0.360" (9.14mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C