SR301A682JAA
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR301A682JAA
SR301A682JAA
Part Number
SR301A682JAA
Description
CAP CER 6800PF 100V NP0 RADIAL
Data sheet
SR301A682JAA.pdf
Delivery Services
SR301A682JAA
Comments
    SR301A682JAA Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance6800 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)0.360" (9.14mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C