SR307A332JAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR307A332JAR
SR307A332JAR
Part Number
SR307A332JAR
Description
CAP CER 3300PF 500V NP0 RADIAL
Data sheet
SR307A332JAR.pdf
Delivery Services
SR307A332JAR
Comments
    SR307A332JAR Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance3300 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)0.360" (9.14mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C