SR592A222JARTR1
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR592A222JARTR1
SR592A222JARTR1
Part Number
SR592A222JARTR1
Description
CAP CER 2200PF 200V NP0 RADIAL
Data sheet
SR592A222JARTR1.pdf
Delivery Services
SR592A222JARTR1
Comments
    SR592A222JARTR1 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleFormed Leads - Kinked
    Capacitance2200 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.300" (7.62mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C