SR892A330GARTR1
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR892A330GARTR1
SR892A330GARTR1
Part Number
SR892A330GARTR1
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Data sheet
SR892A330GARTR1.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
SR892A330GARTR1
Comments
    SR892A330GARTR1 Specifications
    SeriesSkyCap® SR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead StyleStraight
    Capacitance33 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.215" L x 0.125" W (5.46mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C