ST18B222M500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
ST18B222M500CT
ST18B222M500CT
Part Number
ST18B222M500CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 2200PF 50V X7R 0603
Data sheet
ST18B222M500CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
ST18B222M500CT
Comments
    ST18B222M500CT Specifications
    SeriesST
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C