SV2220BB107M500LLW-10
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SV2220BB107M500LLW-10
SV2220BB107M500LLW-10
Part Number
SV2220BB107M500LLW-10
Description
CAP CER 100UF 50V X7R SMD
Data sheet
SV2220BB107M500LLW-10.pdf
Delivery Services
SV2220BB107M500LLW-10
Comments
    SV2220BB107M500LLW-10 Specifications
    FeaturesLow ESL (Stacked)
    Tolerance±20%
    Lead StyleL-Lead
    Capacitance100 µF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / CaseStacked SMD, 10 L-Lead
    Thickness (Max)0.300" (7.62mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension1.075" L x 0.300" W (27.30mm x 7.62mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C