SV2220BB686M250LLW-3R
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SV2220BB686M250LLW-3R
SV2220BB686M250LLW-3R
Part Number
SV2220BB686M250LLW-3R
Description
CAP CER 68UF 25V X7R SMD
Data sheet
SV2220BB686M250LLW-3R.pdf
Delivery Services
SV2220BB686M250LLW-3R
Comments
    SV2220BB686M250LLW-3R Specifications
    FeaturesLow ESL (Stacked)
    Tolerance±20%
    Lead StyleL-Lead
    Capacitance68 µF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / CaseStacked SMD, 3 L-Lead
    Thickness (Max)0.300" (7.62mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.374" L x 0.300" W (9.50mm x 7.62mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C