W2L1ZC473KAT1S
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
W2L1ZC473KAT1S
W2L1ZC473KAT1S
Part Number
W2L1ZC473KAT1S
Description
CAP CER 0.047UF 10V X7R 0508
Data sheet
W2L1ZC473KAT1S.pdf
Delivery Services
W2L1ZC473KAT1S
Comments
    W2L1ZC473KAT1S Specifications
    FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.047 µF
    Package / Case0508 (1220 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.050" L x 0.080" W (1.27mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C