AHA80AFB-86R6
Home > All Products > Resistors > Chassis Mount Resistors
AHA80AFB-86R6
AHA80AFB-86R6
Part Number
AHA80AFB-86R6
Description
RESISTOR CHASSIS MOUNT 86.6 OHM
Data sheet
AHA80AFB-86R6.pdf
Delivery Services
AHA80AFB-86R6
Comments
    AHA80AFB-86R6 Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead StyleM5 Threaded
    Resistance86.6 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)80W
    Package / CaseAxial, Box
    Mounting FeatureFlanges
    Size / Dimension2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm)
    Coating, Housing TypeAluminum
    Height - Seated (Max)1.024" (26.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    AHA80AFB-86R6 FAQ
    1. How to order AHA80AFB-86R6 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the AHA80AFB-86R6 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AHA80AFB-86R6?
    AHA80AFB-86R6 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    HS50 R22 J HS50 R22 J HS50 R22 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 50W View
    HS50 R33 J HS50 R33 J HS50 R33 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 50W View
    HS50 180R J HS50 180R J HS50 180R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 180 OHM 5% 50W View
    HS50 R68 J HS50 R68 J HS50 R68 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.68 OHM 5% 50W View
    HS50 1R5 J HS50 1R5 J HS50 1R5 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 50W View
    HS50 3R9 J HS50 3R9 J HS50 3R9 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 50W View
    HS50 820R J HS50 820R J HS50 820R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 820 OHM 5% 50W View
    HS50 33K J HS50 33K J HS50 33K J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 33K OHM 5% 50W View
    HS50 R47 J HS50 R47 J HS50 R47 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 50W View
    HS50 1R8 J HS50 1R8 J HS50 1R8 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 50W View
    AHA80AFB-86R6 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.