HL10006Z50R00JJ
Home > All Products > Resistors > Chassis Mount Resistors
HL10006Z50R00JJ
HL10006Z50R00JJ
Part Number
HL10006Z50R00JJ
Description
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 100W
Data sheet
HL10006Z50R00JJ.pdf
Delivery Services
HL10006Z50R00JJ
Comments
    HL10006Z50R00JJ Specifications
    FeaturesMoisture Resistant
    Tolerance±5%
    Lead StyleSolder Lugs
    Resistance50 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)100W
    Package / CaseRadial, Tubular
    Mounting FeatureBrackets (not included)
    Size / Dimension0.750" Dia x 6.500" L (19.05mm x 165.10mm)
    Coating, Housing TypeSilicone Coated
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 350°C
    Temperature Coefficient±30ppm/°C
    HL10006Z50R00JJ FAQ
    1. How to order HL10006Z50R00JJ on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the HL10006Z50R00JJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HL10006Z50R00JJ?
    HL10006Z50R00JJ Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    HS50 R22 J HS50 R22 J HS50 R22 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 50W View
    HS50 R33 J HS50 R33 J HS50 R33 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 50W View
    HS50 180R J HS50 180R J HS50 180R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 180 OHM 5% 50W View
    HS50 R68 J HS50 R68 J HS50 R68 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.68 OHM 5% 50W View
    HS50 1R5 J HS50 1R5 J HS50 1R5 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 50W View
    HS50 3R9 J HS50 3R9 J HS50 3R9 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 50W View
    HS50 820R J HS50 820R J HS50 820R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 820 OHM 5% 50W View
    HS50 33K J HS50 33K J HS50 33K J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 33K OHM 5% 50W View
    HS50 R47 J HS50 R47 J HS50 R47 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 50W View
    HS50 1R8 J HS50 1R8 J HS50 1R8 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 50W View
    HL10006Z50R00JJ Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.