HRHAFN1000KB
Home > All Products > Resistors > Chassis Mount Resistors
HRHAFN1000KB
HRHAFN1000KB
Part Number
HRHAFN1000KB
Manufacturer
Vishay Sfernice
Description
HRHA FN 100U 10% BO12
Data sheet
HRHAFN1000KB.pdf
Category
Chassis Mount Resistors
Delivery Services
HRHAFN1000KB
Comments
    HRHAFN1000KB Specifications
    SeriesHRHA
    RoHSRoHS
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±10%
    Lead StyleQuick Connects, 0.250" (6.35mm)
    Resistance100 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)90W
    Package / CaseBox
    Mounting FeatureFlanges
    Size / Dimension2.756" L x 2.362" W (70.00mm x 60.00mm)
    Coating, Housing Type-
    Height - Seated (Max)0.646" (16.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    HRHAFN1000KB FAQ
    1. How to order HRHAFN1000KB on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the HRHAFN1000KB price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HRHAFN1000KB?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    HRHAFN1000KB Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    HS50 R22 J HS50 R22 J HS50 R22 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 50W View
    HS50 R33 J HS50 R33 J HS50 R33 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 50W View
    HS50 180R J HS50 180R J HS50 180R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 180 OHM 5% 50W View
    HS50 R68 J HS50 R68 J HS50 R68 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.68 OHM 5% 50W View
    HS50 1R5 J HS50 1R5 J HS50 1R5 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 50W View
    HS50 3R9 J HS50 3R9 J HS50 3R9 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 50W View
    HS50 820R J HS50 820R J HS50 820R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 820 OHM 5% 50W View
    HS50 33K J HS50 33K J HS50 33K J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 33K OHM 5% 50W View
    HS50 R47 J HS50 R47 J HS50 R47 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 50W View
    HS50 1R8 J HS50 1R8 J HS50 1R8 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 50W View
    HRHAFN1000KB Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.