HRHAFN2000KB.pdf
| Series | HRHA |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Quick Connects, 0.250" (6.35mm) |
| Resistance | 200 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 90W |
| Package / Case | Box |
| Mounting Feature | Flanges |
| Size / Dimension | 2.756" L x 2.362" W (70.00mm x 60.00mm) |
| Coating, Housing Type | - |
| Height - Seated (Max) | 0.646" (16.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HRHAFN2000KB.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
| Datasheet | Image | Part Number | Manufacturers | Stock | Description | View |
|---|---|---|---|---|---|---|
HS50 R22 J | Ohmite | 5000 | RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 50W | View |
HS50 R33 J | Ohmite | 5000 | RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 50W | View |
HS50 180R J | Ohmite | 5000 | RES CHAS MNT 180 OHM 5% 50W | View |
HS50 R68 J | Ohmite | 5000 | RES CHAS MNT 0.68 OHM 5% 50W | View |
HS50 1R5 J | Ohmite | 5000 | RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 50W | View |
HS50 3R9 J | Ohmite | 5000 | RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 50W | View |
HS50 820R J | Ohmite | 5000 | RES CHAS MNT 820 OHM 5% 50W | View |
HS50 33K J | Ohmite | 5000 | RES CHAS MNT 33K OHM 5% 50W | View |
HS50 R47 J | Ohmite | 5000 | RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 50W | View |
HS50 1R8 J | Ohmite | 5000 | RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 50W | View |
We guarantee 100% customer satisfaction.