LPSA300H33R0JB
Home > All Products > Resistors > Chassis Mount Resistors
LPSA300H33R0JB
LPSA300H33R0JB
Part Number
LPSA300H33R0JB
Description
LPSA 300 H 33U 5% BO15
Data sheet
LPSA300H33R0JB.pdf
Delivery Services
LPSA300H33R0JB
Comments
    LPSA300H33R0JB Specifications
    SeriesLPSA 300
    RoHSRoHS
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Non-Inductive
    Tolerance±5%
    Lead StyleM4 Threaded
    Resistance33 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)300W
    Package / CaseBox
    Mounting FeatureScrew Holes
    Size / Dimension2.362" L x 2.244" W (60.00mm x 57.00mm)
    Coating, Housing Type-
    Height - Seated (Max)1.055" (26.80mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 120°C
    Temperature Coefficient±150ppm/°C
    LPSA300H33R0JB FAQ
    1. How to order LPSA300H33R0JB on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the LPSA300H33R0JB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LPSA300H33R0JB?
    LPSA300H33R0JB Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    HS50 R22 J HS50 R22 J HS50 R22 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 50W View
    HS50 R33 J HS50 R33 J HS50 R33 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 50W View
    HS50 180R J HS50 180R J HS50 180R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 180 OHM 5% 50W View
    HS50 R68 J HS50 R68 J HS50 R68 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.68 OHM 5% 50W View
    HS50 1R5 J HS50 1R5 J HS50 1R5 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 50W View
    HS50 3R9 J HS50 3R9 J HS50 3R9 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 50W View
    HS50 820R J HS50 820R J HS50 820R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 820 OHM 5% 50W View
    HS50 33K J HS50 33K J HS50 33K J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 33K OHM 5% 50W View
    HS50 R47 J HS50 R47 J HS50 R47 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 50W View
    HS50 1R8 J HS50 1R8 J HS50 1R8 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 50W View
    LPSA300H33R0JB Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.