PC-3022R00KE66
Home > All Products > Resistors > Chassis Mount Resistors
PC-3022R00KE66
PC-3022R00KE66
Part Number
PC-3022R00KE66
Manufacturer
Vishay Dale
Description
RES CHAS MNT 22 OHM 10%
Data sheet
PC-3022R00KE66.pdf
Category
Chassis Mount Resistors
Delivery Services
PC-3022R00KE66
Comments
    PC-3022R00KE66 Specifications
    SeriesPC
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Proof, Safety
    Tolerance±10%
    Lead StyleQuick Connects, 0.250" (6.35mm)
    Resistance22 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)30W
    Package / CaseRadial, Rectangular Case
    Mounting FeatureBrackets (not included)
    Size / Dimension2.953" L x 0.748" W (75.00mm x 19.00mm)
    Coating, Housing TypeCeramic
    Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Temperature Coefficient±300ppm/°C
    PC-3022R00KE66 FAQ
    1. How to order PC-3022R00KE66 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the PC-3022R00KE66 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PC-3022R00KE66?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    PC-3022R00KE66 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    HS50 R22 J HS50 R22 J HS50 R22 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 50W View
    HS50 R33 J HS50 R33 J HS50 R33 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 50W View
    HS50 180R J HS50 180R J HS50 180R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 180 OHM 5% 50W View
    HS50 R68 J HS50 R68 J HS50 R68 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.68 OHM 5% 50W View
    HS50 1R5 J HS50 1R5 J HS50 1R5 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 50W View
    HS50 3R9 J HS50 3R9 J HS50 3R9 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 50W View
    HS50 820R J HS50 820R J HS50 820R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 820 OHM 5% 50W View
    HS50 33K J HS50 33K J HS50 33K J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 33K OHM 5% 50W View
    HS50 R47 J HS50 R47 J HS50 R47 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 50W View
    HS50 1R8 J HS50 1R8 J HS50 1R8 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 50W View
    PC-3022R00KE66 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.