RCEC500L1802KB
Home > All Products > Resistors > Chassis Mount Resistors
RCEC500L1802KB
RCEC500L1802KB
Part Number
RCEC500L1802KB
Data sheet
RCEC500L1802KB.pdf
Delivery Services
RCEC500L1802KB
Comments
    RCEC500L1802KB Specifications
    Temperature Coefficient-
    RCEC500L1802KB FAQ
    1. How to order RCEC500L1802KB on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the RCEC500L1802KB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RCEC500L1802KB?
    RCEC500L1802KB Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    HS50 R22 J HS50 R22 J HS50 R22 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 50W View
    HS50 R33 J HS50 R33 J HS50 R33 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 50W View
    HS50 180R J HS50 180R J HS50 180R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 180 OHM 5% 50W View
    HS50 R68 J HS50 R68 J HS50 R68 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.68 OHM 5% 50W View
    HS50 1R5 J HS50 1R5 J HS50 1R5 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 50W View
    HS50 3R9 J HS50 3R9 J HS50 3R9 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 50W View
    HS50 820R J HS50 820R J HS50 820R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 820 OHM 5% 50W View
    HS50 33K J HS50 33K J HS50 33K J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 33K OHM 5% 50W View
    HS50 R47 J HS50 R47 J HS50 R47 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 50W View
    HS50 1R8 J HS50 1R8 J HS50 1R8 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 50W View
    RCEC500L1802KB Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.