RPS0250AH8201KN
Home > All Products > Resistors > Chassis Mount Resistors
RPS0250AH8201KN
RPS0250AH8201KN
Part Number
RPS0250AH8201KN
Data sheet
RPS0250AH8201KN.pdf
Delivery Services
RPS0250AH8201KN
Comments
    RPS0250AH8201KN Specifications
    Temperature Coefficient-
    RPS0250AH8201KN FAQ
    1. How to order RPS0250AH8201KN on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the RPS0250AH8201KN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RPS0250AH8201KN?
    RPS0250AH8201KN Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    HS50 R22 J HS50 R22 J HS50 R22 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 50W View
    HS50 R33 J HS50 R33 J HS50 R33 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 50W View
    HS50 180R J HS50 180R J HS50 180R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 180 OHM 5% 50W View
    HS50 R68 J HS50 R68 J HS50 R68 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.68 OHM 5% 50W View
    HS50 1R5 J HS50 1R5 J HS50 1R5 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 50W View
    HS50 3R9 J HS50 3R9 J HS50 3R9 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 50W View
    HS50 820R J HS50 820R J HS50 820R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 820 OHM 5% 50W View
    HS50 33K J HS50 33K J HS50 33K J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 33K OHM 5% 50W View
    HS50 R47 J HS50 R47 J HS50 R47 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 50W View
    HS50 1R8 J HS50 1R8 J HS50 1R8 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 50W View
    RPS0250AH8201KN Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.