RPS0500DLR470KB
Home > All Products > Resistors > Chassis Mount Resistors
RPS0500DLR470KB
RPS0500DLR470KB
Part Number
RPS0500DLR470KB
Data sheet
RPS0500DLR470KB.pdf
Delivery Services
RPS0500DLR470KB
Comments
    RPS0500DLR470KB Specifications
    Temperature Coefficient-
    RPS0500DLR470KB FAQ
    1. How to order RPS0500DLR470KB on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the RPS0500DLR470KB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RPS0500DLR470KB?
    RPS0500DLR470KB Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    HS50 R22 J HS50 R22 J HS50 R22 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 50W View
    HS50 R33 J HS50 R33 J HS50 R33 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 50W View
    HS50 180R J HS50 180R J HS50 180R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 180 OHM 5% 50W View
    HS50 R68 J HS50 R68 J HS50 R68 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.68 OHM 5% 50W View
    HS50 1R5 J HS50 1R5 J HS50 1R5 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 50W View
    HS50 3R9 J HS50 3R9 J HS50 3R9 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 50W View
    HS50 820R J HS50 820R J HS50 820R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 820 OHM 5% 50W View
    HS50 33K J HS50 33K J HS50 33K J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 33K OHM 5% 50W View
    HS50 R47 J HS50 R47 J HS50 R47 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 50W View
    HS50 1R8 J HS50 1R8 J HS50 1R8 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 50W View
    RPS0500DLR470KB Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.