TL122K10R0
Home > All Products > Resistors > Chassis Mount Resistors
TL122K10R0
TL122K10R0
Part Number
TL122K10R0
Manufacturer
WEC
Description
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 202W
Data sheet
TL122K10R0.pdf
Category
Chassis Mount Resistors
Delivery Services
TL122K10R0
Comments
    TL122K10R0 Specifications
    SeriesTL
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleQuick Connects, 0.250" (6.35mm)
    Resistance10 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)202W
    Package / CaseModule
    Mounting FeatureFlanges
    Size / Dimension4.803" L x 1.012" W (122.00mm x 25.70mm)
    Coating, Housing TypeAluminum
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Temperature Coefficient±250ppm/°C
    TL122K10R0 FAQ
    1. How to order TL122K10R0 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the TL122K10R0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TL122K10R0?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    TL122K10R0 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    HS50 R22 J HS50 R22 J HS50 R22 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 50W View
    HS50 R33 J HS50 R33 J HS50 R33 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 50W View
    HS50 180R J HS50 180R J HS50 180R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 180 OHM 5% 50W View
    HS50 R68 J HS50 R68 J HS50 R68 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.68 OHM 5% 50W View
    HS50 1R5 J HS50 1R5 J HS50 1R5 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 50W View
    HS50 3R9 J HS50 3R9 J HS50 3R9 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 50W View
    HS50 820R J HS50 820R J HS50 820R J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 820 OHM 5% 50W View
    HS50 33K J HS50 33K J HS50 33K J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 33K OHM 5% 50W View
    HS50 R47 J HS50 R47 J HS50 R47 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 50W View
    HS50 1R8 J HS50 1R8 J HS50 1R8 J Ohmite 5000 RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 50W View
    TL122K10R0 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.