352118KFT
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
352118KFT
352118KFT
Part Number
352118KFT
Description
RES SMD 18K OHM 1% 2W 2512
Data sheet
352118KFT.pdf
Delivery Services
352118KFT
Comments
    352118KFT Specifications
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±1%
    Resistance18 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C