35221M5JT
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
35221M5JT
35221M5JT
Part Number
35221M5JT
Description
RES SMD 1.5M OHM 5% 3W 2512
Data sheet
35221M5JT.pdf
Delivery Services
35221M5JT
Comments
    35221M5JT Specifications
    Series3522, CGS
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±5%
    Resistance1.5 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C