35222K4FT
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
35222K4FT
35222K4FT
Part Number
35222K4FT
Description
RES SMD 2.4K OHM 1% 3W 2512
Data sheet
35222K4FT.pdf
Delivery Services
35222K4FT
Comments
    35222K4FT Specifications
    Series3522, CGS
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±1%
    Resistance2.4 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C