CPA2512E33R0FS-T10
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CPA2512E33R0FS-T10
CPA2512E33R0FS-T10
Part Number
CPA2512E33R0FS-T10
Manufacturer
Susumu
Description
RES SMD 33 OHM 1% 16W 2512
Data sheet
CPA2512E33R0FS-T10.pdf
Category
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services
CPA2512E33R0FS-T10
Comments
    CPA2512E33R0FS-T10 Specifications
    SeriesCPA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesMoisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance33 Ohms
    CompositionThin Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)16W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2512
    Temperature Coefficient±25ppm/°C