CPF0201B33K2E1
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CPF0201B33K2E1
CPF0201B33K2E1
Part Number
CPF0201B33K2E1
Manufacturer
TE Connectivity Passive Product
Description
CPF 0201 33K2 0.1% 25PPM 1K RL
Data sheet
CPF0201B33K2E1.pdf
Category
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services
CPF0201B33K2E1
Comments
    CPF0201B33K2E1 Specifications
    SeriesCPF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance33.2 kOhms
    CompositionThin Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.03W, 1/32W
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
    Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0201
    Temperature Coefficient±25ppm/°C