CPF0201B49K9E1.pdf
| Features | - |
| Tolerance | ±0.1% |
| Resistance | 49.9 kOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.03W, 1/32W |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension | 0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.011" (0.28mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |