CR013R0J
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CR013R0J
CR013R0J
Part Number
CR013R0J
Description
RES SMD 3 OHM 5% 1W 2512
Data sheet
CR013R0J.pdf
Delivery Services
CR013R0J
Comments
    CR013R0J Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance3 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±200ppm/°C