CR01821J
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CR01821J
CR01821J
Part Number
CR01821J
Description
RES SMD 820 OHM 5% 1W 2512
Data sheet
CR01821J.pdf
Delivery Services
CR01821J
Comments
    CR01821J Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance820 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C