CR04332J
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CR04332J
CR04332J
Part Number
CR04332J
Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/2W 1210
Data sheet
CR04332J.pdf
Delivery Services
CR04332J
Comments
    CR04332J Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance3.3 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C