CR084R32F
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CR084R32F
CR084R32F
Part Number
CR084R32F
Description
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/4W 1206
Data sheet
CR084R32F.pdf
Delivery Services
CR084R32F
Comments
    CR084R32F Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance4.32 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±200ppm/°C