CR102675F
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CR102675F
CR102675F
Part Number
CR102675F
Description
RES SMD 26.7M OHM 1% 1/8W 0805
Data sheet
CR102675F.pdf
Delivery Services
CR102675F
Comments
    CR102675F Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance26.7 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C