CRCW060375M0JPEAHR.pdf
| Series | D/CRCW-HR e3 |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 75 MOhms |
| Composition | Thick Film |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Temperature Coefficient | ±500ppm/°C |