CRCW1218330RJNEKHP
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CRCW1218330RJNEKHP
CRCW1218330RJNEKHP
Part Number
CRCW1218330RJNEKHP
Description
RES SMD 330 OHM 5% 1.5W 1218
Data sheet
CRCW1218330RJNEKHP.pdf
Category
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services
CRCW1218330RJNEKHP
Comments
    CRCW1218330RJNEKHP Specifications
    SeriesCRCW-HP
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Tolerance±5%
    Resistance330 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)1.5W
    Package / Case1218 (3246 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1218
    Temperature Coefficient±200ppm/°C