CRCW2512270KJNEG.pdf
| Part Status | Active |
| Resistance | 270 kOhms |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 1W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Size / Dimension | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |