CRGH0603J2M2
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CRGH0603J2M2
CRGH0603J2M2
Part Number
CRGH0603J2M2
Description
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/5W 0603
Data sheet
CRGH0603J2M2.pdf
Delivery Services
CRGH0603J2M2
Comments
    CRGH0603J2M2 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance2.2 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.2W, 1/5W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±100ppm/°C