CRGH0805J430K
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CRGH0805J430K
CRGH0805J430K
Part Number
CRGH0805J430K
Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/3W 0805
Data sheet
CRGH0805J430K.pdf
Delivery Services
CRGH0805J430K
Comments
    CRGH0805J430K Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance430 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.333W, 1/3W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±100ppm/°C