CRGH2512J22R
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CRGH2512J22R
CRGH2512J22R
Part Number
CRGH2512J22R
Description
RES SMD 22 OHM 5% 2W 2512
Data sheet
CRGH2512J22R.pdf
Delivery Services
CRGH2512J22R
Comments
    CRGH2512J22R Specifications
    SeriesCRGH, Neohm
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance22 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2512
    Temperature Coefficient±100ppm/°C