CRGP1210F22R
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CRGP1210F22R
CRGP1210F22R
Part Number
CRGP1210F22R
Description
RES 22 OHM 1% 3/4W 1210
Data sheet
CRGP1210F22R.pdf
Delivery Services
CRGP1210F22R
Comments
    CRGP1210F22R Specifications
    FeaturesPulse Withstanding
    Tolerance±1%
    Resistance22 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1210
    Temperature Coefficient±200ppm/°C