CRGV0603J1M3
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
CRGV0603J1M3
CRGV0603J1M3
Part Number
CRGV0603J1M3
Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/10W 0603
Data sheet
CRGV0603J1M3.pdf
Delivery Services
CRGV0603J1M3
Comments
    CRGV0603J1M3 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance1.3 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±200ppm/°C