ERJ-PA3D23R7V
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
ERJ-PA3D23R7V
ERJ-PA3D23R7V
Part Number
ERJ-PA3D23R7V
Description
RES SMD 23.7 OHM 0.5% 1/4W 0603
Data sheet
ERJ-PA3D23R7V.pdf
Delivery Services
ERJ-PA3D23R7V
Comments
    ERJ-PA3D23R7V Specifications
    SeriesERJ-PA3
    Part StatusActive
    Resistance23.7 Ohms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)