ERJ-U12F4R32U
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
ERJ-U12F4R32U
ERJ-U12F4R32U
Part Number
ERJ-U12F4R32U
Description
RES 4.32 OHM 1% 3/4W 1812 SMD
Data sheet
ERJ-U12F4R32U.pdf
Delivery Services
ERJ-U12F4R32U
Comments
    ERJ-U12F4R32U Specifications
    SeriesERJ-U12
    Tolerance±1%
    Resistance4.32 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1812
    Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C