ERJ-U1T0R00U
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
ERJ-U1T0R00U
ERJ-U1T0R00U
Part Number
ERJ-U1T0R00U
Description
RES 0 OHM JUMPER 2512 SMD
Data sheet
ERJ-U1T0R00U.pdf
Delivery Services
ERJ-U1T0R00U
Comments
    ERJ-U1T0R00U Specifications
    SeriesERJ-U1T
    ToleranceJumper
    Resistance0 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C