ERJ-U1TJ104U
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
ERJ-U1TJ104U
ERJ-U1TJ104U
Part Number
ERJ-U1TJ104U
Description
RES 100K OHM 5% 1W 2512 SMD
Data sheet
ERJ-U1TJ104U.pdf
Delivery Services
ERJ-U1TJ104U
Comments
    ERJ-U1TJ104U Specifications
    SeriesERJ-U1T
    Tolerance±5%
    Resistance100 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2512
    Temperature Coefficient±200ppm/°C