KTR18EZPF2203
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
KTR18EZPF2203
KTR18EZPF2203
Part Number
KTR18EZPF2203
Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 1206
Data sheet
KTR18EZPF2203.pdf
Delivery Services
KTR18EZPF2203
Comments
    KTR18EZPF2203 Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance220 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±100ppm/°C