LVM25FVR100E-TR.pdf
| Series | LVM |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Ratings | - |
| Features | Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 100 mOhms |
| Composition | Metal Foil |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |