MCR100JZHJ430
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
MCR100JZHJ430
MCR100JZHJ430
Part Number
MCR100JZHJ430
Description
RES SMD 43 OHM 5% 1W 2512
Data sheet
MCR100JZHJ430.pdf
Delivery Services
MCR100JZHJ430
Comments
    MCR100JZHJ430 Specifications
    SeriesMCR
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±5%
    Resistance43 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2512
    Temperature Coefficient±200ppm/°C