MCR25JZHJ910
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
MCR25JZHJ910
MCR25JZHJ910
Part Number
MCR25JZHJ910
Description
RES SMD 91 OHM 5% 1/4W 1210
Data sheet
MCR25JZHJ910.pdf
Delivery Services
MCR25JZHJ910
Comments
    MCR25JZHJ910 Specifications
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±5%
    Resistance91 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1210
    Temperature Coefficient±200ppm/°C