MLFA1FTC22R0
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
MLFA1FTC22R0
MLFA1FTC22R0
Part Number
MLFA1FTC22R0
Description
RES 22 OHM 1% 1W MELF 0207
Data sheet
MLFA1FTC22R0.pdf
Delivery Services
MLFA1FTC22R0
Comments
    MLFA1FTC22R0 Specifications
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±1%
    Resistance22 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseMELF, 0207
    Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0207
    Temperature Coefficient±50ppm/°C